Wymagania rekrutacyjne na stanowisko inspektora BHP są różne w zależności od tego jaka firma organizuje nabór i na czym jej najbardziej zależy. Jeszcze do niedawna, w zawodzie inspektora BHP pracę mogli dostać ludzie z wykształceniem średnim, czyli technicy bezpieczeństwa i higieny pracy. Od kiedy dyplomem magistra może się jednak pochwalić każdy przeciętny Polak, coraz więcej pracodawców od swoich kandydatów wymaga wykształcenia wyższego oraz uprawnień w zakresie BHP, inspektor BHP Łódź.

3Ponadto, kandydat powinien znać język angielski w stopniu dobrym, umieć obsługiwać komputer i urządzenia biurowe, a także posiadać prawo jazdy kategorii B. Co więcej, pracownik powinien posiadać wiedzę na temat ochrony przeciwpożarowej, znać przepisy z zakresu ochrony środowiska, umieć pracować w systemie ISO, posiadać umiejętność opracowywania dokumentacji BHP, znać przepisy prawa pracy i BHP oraz posiadać doświadczenie zawodowe w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy.

Wśród cech osobowościowych przydatnych na tym stanowisku pracy znalazły się: rozwinięte umiejętności przywódcze i negocjacyjne, odpowiedzialność, sumienność, samodzielność, umiejętność przekonywania i prowadzenia dyskusji a także szybki refleks. Inspektor musi posiadać podzielność uwagi, dobrą organizację pracy, łatwość publicznego zabierania głosu i umiejętność zarządzania zespołem ludzi. Osoba na tym stanowisku powinna wykazywać się ogólnie dobrą sprawnością fizyczną. Przepisy nie stawiają ograniczeń wiekowych.

 Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *