Wymagania

Inspektor BHP > Wymagania

Wymagania rekrutacyjne na stanowisko inspektora BHP są różne w zależności od tego jaka firma organizuje nabór i na czym jej najbardziej zależy. Jeszcze do niedawna, w zawodzie inspektora BHP pracę mogli dostać ludzie z wykształceniem średnim, czyli technicy bezpieczeństwa i higieny pracy. Od kiedy dyplomem magistra może się jednak pochwalić każdy przeciętny Polak, coraz więcej pracodawców od swoich kandydatów wymaga wykształcenia wyższego oraz uprawnień w zakresie BHP, inspektor BHP Łódź.

3Ponadto, kandydat powinien znać język angielski w stopniu dobrym, umieć obsługiwać komputer i urządzenia biurowe, a także posiadać prawo jazdy kategorii B. Co więcej, pracownik powinien posiadać wiedzę na temat ochrony przeciwpożarowej, znać przepisy z zakresu ochrony środowiska, umieć pracować w systemie ISO, posiadać umiejętność opracowywania dokumentacji BHP, znać przepisy prawa pracy i BHP oraz posiadać doświadczenie zawodowe w obszarze bezpieczeństwa i higieny pracy.

Wśród cech osobowościowych przydatnych na tym stanowisku pracy znalazły się: rozwinięte umiejętności przywódcze i negocjacyjne, odpowiedzialność, sumienność, samodzielność, umiejętność przekonywania i prowadzenia dyskusji a także szybki refleks. Inspektor musi posiadać podzielność uwagi, dobrą organizację pracy, łatwość publicznego zabierania głosu i umiejętność zarządzania zespołem ludzi. Osoba na tym stanowisku powinna wykazywać się ogólnie dobrą sprawnością fizyczną. Przepisy nie stawiają ograniczeń wiekowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:

  25.10.2022

  Specjalista ds. BHP

  Firma: Odlewnia Zawiercie S.A.

  Lokalizacja: śląskie / Zawiercie

  Więcej informacji

  25.10.2022

  Specjalista ds. BHP

  Firma: Alpla Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o.

  Lokalizacja: mazowieckie / Ostrów Mazowiecka

  Więcej informacji

  24.10.2022

  Inspektor ds. BHP, PPOŻ I OC / Inspektor ds. BHP i PPOŻ

  Firma: Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer

  Lokalizacja: mazowieckie / Warszawa, Wawer

  Więcej informacji
Więcej ofert pracy

Oferty