O zawodzie

Inspektor BHP > O zawodzie

2Inspektor BHP jest osobą, która kieruje działem bezpieczeństwa i higieny pracy w danym zakładzie pracy, a ponadto koordynuje i nadzoruje (z upoważnienia pracodawcy) całokształt poczynań związanych ze stanem bezpieczeństwa i higieny pracy w zakładzie. Do głównych obowiązków tego pracownika należy: prowadzenie analiz ryzyka i oceny ryzyka na stanowiskach pracy, prowadzenie postępowań powypadkowych, kontrola oraz archiwizowanie dokumentacji BHP, przeprowadzanie szkoleń z zakresu BHP, czuwanie nad przestrzeganiem przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, współdziałanie w zakresie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz podnoszenie poziomu bezpieczeństwa pracy w firmie.

Miejscem pracy inspektora BHP, inspektor BHP Kalisz, jest biuro, zakład pracy lub praca w terenie. Czas pracy to zazwyczaj 8 godzin dziennie i 40 godzin w tygodniu. Rzadko zdarza się, by inspektorzy pracowali na zmiany – zazwyczaj swe obowiązki wykonują na zmianie porannej. Jedynie w przypadku awarii lub wypadku pracownik ma obowiązek pojawić się w miejscu zdarzenia poza ustalonymi godzinami. Stanowisko to jest stanowiskiem samodzielnym, pod nadzorem. Praca ta wiąże się z dużym natężeniem kontaktów z ludźmi, przez co mogą wystąpić sytuacje stresujące.

Wysokość pensji inspektora BHP zależy od działu gospodarki, w którym ten specjalista pracuje. Zazwyczaj zarobki w tym zawodzie kształtują się na poziomie średniej krajowej, do 20% ponad średnią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:

  17.05.2022

  Inspektor / Specjalista ds. BHP

  Firma: FAKRO

  Lokalizacja: małopolskie / Nowy Sącz

  Więcej informacji

  17.05.2022

  Specjalista ds. BHP

  Firma: NES Global Talent

  Lokalizacja: warmińsko-mazurskie /

  Więcej informacji

  17.05.2022

  Specjalista ds. BHP

  Firma: NES Global Talent

  Lokalizacja: małopolskie /

  Więcej informacji
Więcej ofert pracy

Oferty