Na inspektora

Inspektor BHP > Rynek pracy > Na inspektora

Na inspektora

Stanowisko inspektora BHP jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie planują związać swojej przyszłości z dalszą nauką na studiach wyższych. Dobrym momentem na podjęcie decyzji o pracy w BHP jest ostatnia klasa szkoły gimnazjalnej, kiedy to młody człowiek staje przed poważnym wyborem szkoły średniej. Wybór technikum na profilu bezpieczeństwa i higieny pracy jest poniekąd gwarancją zdobycia pracy w zawodzie inspektora BHP, o ile ktoś się do tego odpowiednio zabierze i będzie miał dobrą siłę przebicia.

Niestety, jeśli dany inspektor BHP Rybnik planuje dalszy rozwój zawodowy i awans na kolejne stanowiska w branży bezpieczeństwa i higieny pracy, musi wziąć pod uwagę, że z wykształceniem średnim może dojść jedynie do posady starszego inspektora. Do zawodu specjalisty BHP wymagane są już studia wyższe uprawniające do wykonywania szerszego zakresu obowiązków.

Oczywiście historia zna przypadki, w których inspektor bez wykształcenia wyższego zostawał nagle specjalistą BHP, jednak w obecnych czasach taki zabieg jest praktycznie niemożliwy. Nad zasadami rekrutacji specjalistów BHP czuwają bowiem osobne zasady wprowadzone przez PIP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:

  17.05.2022

  Inspektor / Specjalista ds. BHP

  Firma: FAKRO

  Lokalizacja: małopolskie / Nowy Sącz

  Więcej informacji

  17.05.2022

  Specjalista ds. BHP

  Firma: NES Global Talent

  Lokalizacja: warmińsko-mazurskie /

  Więcej informacji

  17.05.2022

  Specjalista ds. BHP

  Firma: NES Global Talent

  Lokalizacja: małopolskie /

  Więcej informacji
Więcej ofert pracy

Oferty