Poznaj zakres obowiązków inspektora BHP

Inspektor BHP > O pracy inspektora BHP > Poznaj zakres obowiązków inspektora BHP

zakres obowiązków

Zastanawiasz się nad tym, czy rozpocząć pracę jako inspektor BHP? Najpierw powinieneś zatem poznać zakres obowiązków osób zatrudnionych na takim stanowisku. Rozwiewamy wszelkie wątpliwości i mity!
Inspektor bezpieczeństwa i higieny pracy ma bardzo odpowiedzialną pracę, która wiąże się z wykonywaniem określonych czynności. Niestety, nie zawsze są to łatwe zadania! Jeżeli zastanawiasz się nad tym, czy rozpocząć karierę w tym zawodzie, przede wszystkim najpierw powinieneś poznać zakres obowiązków takiego pracownika. To na pewno ułatwi Ci podjęcie odpowiedniej decyzji.

Czym zajmuje się inspektor BHP?

Przede wszystkim osoba zatrudniona na tym stanowisku przeprowadza kontrole warunków pracy, a także przestrzegania wszelkiego rodzaju przepisów oraz oczywiście zasad bezpieczeństwa oraz higieny pracy. To jednak nie wszystko, ponieważ inspektor BHP sporządza, a oprócz tego przedstawia swojemu pracodawcy co jakiś czas okresowe analizy stanu bezpieczeństwa. Najczęściej odbywa się to raz w roku.

To jednak nie wszystko, ponieważ tego typu pracownik ocenia założenia i dokumentację, która dotyczy modernizacji określonego zakładu pracy, czy też jego części. Dotyczy to także wszelkiego rodzaju nowych inwestycji. Oczywiście nie bez znaczenia w tym zawodzie jest także opracowywanie wszelkiego rodzaju wewnętrznych założeń i zarządzeń, różnych instrukcji oraz regulaminów, które dotyczą bezpieczeństwa i higieny pracy. Tak naprawdę zakres obowiązków inspektora BHP jest niezwykle szeroki, a żeby go spełniać należy posiadać odpowiednie umiejętności, a przede wszystkim uprawnienia i wykształcenie!

2 thoughts on “Poznaj zakres obowiązków inspektora BHP

 1. Sławomir

  Praca na stanowisku inspektora BHP jest całkiem przyjemnym zajęciem i dość dochodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:

  17.05.2022

  Inspektor / Specjalista ds. BHP

  Firma: FAKRO

  Lokalizacja: małopolskie / Nowy Sącz

  Więcej informacji

  17.05.2022

  Specjalista ds. BHP

  Firma: NES Global Talent

  Lokalizacja: warmińsko-mazurskie /

  Więcej informacji

  17.05.2022

  Specjalista ds. BHP

  Firma: NES Global Talent

  Lokalizacja: małopolskie /

  Więcej informacji
Więcej ofert pracy

Oferty