Jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej?

Inspektor BHP > Rekrutacja do pracy inspektora BHP > Jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej?

jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej

Przede wszystkim należy zadbać o pozytywne nastawienie, bo tylko wiara we własne siły, uśmiech na twarzy i optymizm jest drogą do sukcesu. Samo nastawienie oczywiście nie wystarczy, przed rozmową trzeba się odpowiednio przygotować.

Warto zaczerpnąć trochę wiedzy na temat firmy, do której udajemy się na rozmowę w sprawie pracy. Być może mamy kogoś znajomego, kto tam pracuje? Poza tym najlepszym źródłem informacji jest Internet. Dobrze jest odwiedzić witrynę internetową przedsiębiorstwa, które nas interesuje, przejrzeć media społecznościowe, czy też fora branżowe. Na pewno warto jest się rozeznać w określonej branży, poznać jej specyfikę, rynek zbytu, konkurencję itp. Nie zapominajmy także o nabyciu wiedzy na temat stanowiska na które aplikujemy.

Kolejną sprawą jest odpowiedni ubiór. Na rozmowę rekrutacyjną nie wypada iść w t-shircie  i jeansach. Mężczyzna powinien założyć koszulę i garnitur, a kobieta garsonkę lub damski odpowiednik garnituru z elegancką bluzką, najlepiej z kołnierzykiem. Nawet jeśli za oknem jest upał 30 stopni, kobiecie nie wypada pójść z gołymi nogami, w butach z odkrytymi palcami i piętami. Zasady dobrego wychowania i etykiety garderobianej wyraźnie mówią o konieczności założenia cienkich rajstop i pełnych butów typu pantofle, czółenka itp. Panowie muszą także pamiętać o zadbaniu o swój zarost, jeśli noszą brodę powinna być elegancko przystrzyżona. Dwudniowy zarost nie jest mile widziany, nieogolony mężczyzna sprawia wrażenie nieodpowiedzialnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:

  17.05.2022

  Inspektor / Specjalista ds. BHP

  Firma: FAKRO

  Lokalizacja: małopolskie / Nowy Sącz

  Więcej informacji

  17.05.2022

  Specjalista ds. BHP

  Firma: NES Global Talent

  Lokalizacja: warmińsko-mazurskie /

  Więcej informacji

  17.05.2022

  Specjalista ds. BHP

  Firma: NES Global Talent

  Lokalizacja: małopolskie /

  Więcej informacji
Więcej ofert pracy

Oferty