Mikroklimat w pomieszczeniu biurowym

Inspektor BHP > Zasady BHP > Mikroklimat w pomieszczeniu biurowym

mikroklimat w pomieszczeniu biurowym

Odpowiedni mikroklimat w miejscu pracy wpływa bezpośrednio na samopoczucie i wydajność każdego pracownika biurowego. Zgodnie z zasadami BHP pracodawca zobowiązany jest do zorganizowania pomieszczenia biurowego w taki sposób, aby zapewnić najbardziej optymalne warunki pracy.

Najlepsze pomieszczenia dla stanowisk komputerowych to takie, których okna wychodzą na stronę północną. Dzięki takiemu rozmieszczeniu, pomieszczenie nie jest narażone na zbytnie nasłonecznienie i tym samym nagrzewanie się zarówno samego pomieszczenia, jak i urządzeń biurowych. Oczywiście mało realne jest, aby wszystkie okna w pokojach biurowych były na stronę północną. Tak więc na okna wychodzące na pozostałe strony świata, należy zamontować żaluzje bądź rolety.

Wskazane jest, aby biuro było wyposażone w klimatyzację. Jeśli klimatyzacji nie ma, pomieszczenie powinno być często wietrzone, pamiętając jednak o tym, że podczas wietrzenia należy unikać przeciągów. Duże znaczenie ma także odpowiednia wilgotność powietrza, która powinna oscylować w granicach 50 %. W okresie grzewczym wilgotność znacznie spada, więc trzeba zadbać o nawilżanie pomieszczenia. Dzięki odpowiedniej wilgotności zapobiegamy wytwarzaniu nadmiernego pola elektrostatycznego w pobliżu komputerów. Temperatura w pomieszczeniu nie powinna przekraczać 24 stopni Celsjusza w zimie i 26 stopni latem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:

  27.11.2021

  Młodszy Specjalista BHP z językiem angielskim

  Firma: Bilfinger Industrial Services Polska Sp. z o.o.

  Lokalizacja: mazowieckie / Warszawa

  Więcej informacji

  26.11.2021

  Inspektor

  Firma: Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi

  Lokalizacja: łódzkie / Łódź

  Więcej informacji

  26.11.2021

  Inspektor ds BHP

  Firma: UNIBEP S.A.

  Lokalizacja: wielkopolskie / Poznań

  Więcej informacji
Więcej ofert pracy

Oferty