Outsourcing BHP

Inspektor BHP > Rynek pracy > Outsourcing BHP

Outsourcing BHP

Zwiększenie oszczędności i zwiększenie zysków są priorytetowymi działaniami dla niemal wszystkich polskich firm. Szeroko pojęty outsourcing, obejmujący swymi ramionami coraz większy zakres branż i działalności stwarza współczesnym przedsiębiorstwom możliwość wynajęcia specjalistów „z zewnątrz” i zminimalizowania tym samym kosztów, jakie trzeba ponieść w związku z zatrudnieniem nowych pracowników. W dzisiejszych czasach outsourcing dotknął już branży sprzedażowej, BHP, public relations, produkcji czy firmowych samochodów. Większość firm zdecydowanie preferuje oddanie ochrony, usług porządkowych, podatkowych, obsługi IT czy windykacji należności specjalistom z zewnątrz.

W Polsce istnieje coraz więcej doświadczonych dostawców usług. Partner, który bierze odpowiedzialność za jakość oferowanych usług jest czynnikiem, który skutecznie przekonuje polskie przedsiębiorstwa do outsourcingu. Wyspecjalizowana w danym typie usług firma może pozwolić sobie na takie inwestycje, które dla ich klientów są niekoniecznie opłacalne. Firmy wolą zatrudnić specjalistę z zewnątrz i zapłacić za jego usługi mniej, niż musiałby wydać na zatrudnienie i przeszkolenie swojego pracownika.

Rynek outsourcingu BHP ma się dalej rozwijać, choć nie tak łatwo, jak do tej pory. W ostatnich latach nastąpiło polepszenie warunków pracy, czego przyczyny szukać należy w postępie technologicznym. Dzięki niemu coraz rzadziej spotkać można trudną, szkodliwą produkcję. Zmiany rynkowe w kolejnych latach będą wymagały coraz większych kwalifikacji od służb BHP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:

  27.11.2021

  Starszy Inspektor / Specjalista ds. BHP

  Firma: Zoeller Tech Sp. z o.o.

  Lokalizacja: pomorskie / Rekowo Górne k. Redy

  Więcej informacji

  27.11.2021

  Młodszy Specjalista BHP z językiem angielskim

  Firma: Bilfinger Industrial Services Polska Sp. z o.o.

  Lokalizacja: mazowieckie / Warszawa

  Więcej informacji

  26.11.2021

  Inspektor

  Firma: Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi

  Lokalizacja: łódzkie / Łódź

  Więcej informacji
Więcej ofert pracy

Oferty