Pełen obaw

Inspektor BHP > Inspekcja > Pełen obaw

Pełen obaw

Jestem przerażony inspekcją BHP budynku, w którym znajduje się moja firma. Rzeczona inspekcja ma mieć miejsce za dwa dni i cała ta sprawa jest dla mnie przyczyną wielu trosk i zmartwień. Mam pełną świadomość tego, że budynek pod wieloma względami nie spełnia warunków narzuconych przez bezpieczeństwo i higienę pracy i jeśli nie uda mi się dojść do porozumienia z inspektorem BHP to będę zmuszony przenieść swoją działalność gdzie indziej, na co nie mam pieniędzy.

Podczas ostatniej inspekcji udało mi się zagadać z inspektorem, inspektor BHP Ostrów Wielkopolski i w ramach współpracy zapewnić mu pewną rekompensatę pieniężną przekłamywania faktów. Tamten inspektor był jednak podatny na moje namowy i szelest gotówki wypływającej z moich kieszeni, a nie wiem na kogo trafię tym razem. Szczęście mogło się wyczerpać podczas ostatniej kontroli i teraz nie uda mi się nijak załagodzić swojej sprawy. W razie czego przygotowałem więcej pieniędzy niż ostatnio, bo może przyjdzie mi dogadywać się  z kimś naprawdę łapczywym na pieniądze.

W dzisiejszych czasach inspektorów przyjmujących łapówki jest dużo mniej niż w przeszłości, bo każdy ceni swoją pracę i nie chce ryzykować jej utraty poprzez wydawanie pozytywnych opinii tam, gdzie opinie powinny być negatywne. Mój ojciec powtarzał, że każdy ma swoją cenę i mam nadzieję, że na kolejnej inspekcji uda mi się poznać cenę inspektora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:

  25.10.2022

  Specjalista ds. BHP

  Firma: Odlewnia Zawiercie S.A.

  Lokalizacja: śląskie / Zawiercie

  Więcej informacji

  25.10.2022

  Specjalista ds. BHP

  Firma: Alpla Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o.

  Lokalizacja: mazowieckie / Ostrów Mazowiecka

  Więcej informacji

  24.10.2022

  Inspektor ds. BHP, PPOŻ I OC / Inspektor ds. BHP i PPOŻ

  Firma: Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer

  Lokalizacja: mazowieckie / Warszawa, Wawer

  Więcej informacji
Więcej ofert pracy

Oferty