Wpływ na relacje

Inspektor BHP > O pracy inspektora BHP > Wpływ na relacje

Praca inspektora BHP jest zajęciem bardzo odpowiedzialnym, które od osoby zatrudnionej na tym stanowisku wymaga ogromnej odpowiedzialności, zaangażowania i poświęcenia. W trakcie wykonywania swoich obowiązków często można trafić na sytuacje, w których chciałoby się zignorować to, czy tamto, bo osoba, na którą sankcję trzeba nałożyć albo wzbudza w nas współczucie, albo jest naszym dalszym lub bliższym znajomym. Kary zawsze najłatwiej nakładać na tych, których się nie zna lub nie lubi. Zaszkodzenie tym znajomym i lubianym jest dużo, dużo gorsze i wymaga wielkiej niezłomności.

36W trakcie moich lat pracy, inspektor BHP Olsztyn, parę razy miałem nieprzyjemny obowiązek ukarać jednego ze swoich znajomych lub znajomego znajomego. Takie sytuacje nigdy nie kończyły się dobrze, bo za każdym razem osoba karana była niezadowolona, że nie zgodziłem się zignorować zauważonych przeze mnie uchybień i przyjąć małej kwoty rekompensującej poniesione uszczerbki na poczuciu solidnego wykonywania obowiązków zawodowych.

Z większością znajomych, na których nałożyłem sankcję, nie mam już żadnego kontaktu. Ja oczywiście tego kontaktu nie zerwałem, a zrobiła to ta druga strona. To smutne, że ludzie nie potrafią odseparować życia zawodowego od prywatnego i przejść nad czymś do porządku dziennego. Ja jestem inspektorem BHP i muszę się zachowywać zgodnie z własnym sumieniem i moim sumieniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:

  17.05.2022

  Inspektor / Specjalista ds. BHP

  Firma: FAKRO

  Lokalizacja: małopolskie / Nowy Sącz

  Więcej informacji

  17.05.2022

  Specjalista ds. BHP

  Firma: NES Global Talent

  Lokalizacja: warmińsko-mazurskie /

  Więcej informacji

  17.05.2022

  Specjalista ds. BHP

  Firma: NES Global Talent

  Lokalizacja: małopolskie /

  Więcej informacji
Więcej ofert pracy

Oferty