Stres przed rekrutacją

Inspektor BHP > Rynek pracy > Stres przed rekrutacją

Stres przed rekrutacją

Wszyscy powtarzają mi, że nie powinienem tak bardzo denerwować się jutrzejszym spotkaniem rekrutacyjnym, bo jeśli nie uda mi się zdobyć pracy inspektora BHP, to nie stanie się nic złego. Mam jeszcze mnóstwo czasu na poszukiwania, bo jutrzejsza rozmowa jest moi pierwszym spotkaniem w ogóle. Nigdy wcześniej nie brałem udziału w rekrutacji i pewnie stąd to moje zdenerwowanie i przejęcie.

Znajomi, którzy nabyli już trochę doświadczenia w chodzeniu na rozmowy kwalifikacyjne tłumaczą mi, że podstawą jest nie denerwować się. Nerwy potrafią człowieka ogłupić i sprawić, że na rozmowie zaprezentuje się dużo poniżej swoich możliwości. Najlepiej starać się nie myśleć o procesie rekrutacyjnym i traktować je jako kolejne biznesowe spotkanie, mające czegoś nas o sobie nauczyć.

No tak, im łatwo mówić, bo wiedzą jak jest na rozmowach kwalifikacyjnych, jednak ja jestem w dużo gorszej sytuacji. Przeczytałem mnóstwo artykułów w Internecie poświęconych rozmowom kwalifikacyjnym i teorię mam już naprawdę dobrze opracowaną, jednak do praktyki dużo mi jeszcze brakuje. Poznanie wszystkich rekrutacyjnych tajemnic bez wzięcia udziału w prawdziwej rekrutacji to jak oglądanie filmu o Afryce i bycie w Afryce w rzeczywistości. Różnica jest kolosalna i ja tej różnicy najbardziej się obawiam. Zależy mi na pracy inspektora, inspektor BHP Koszalin, dlatego chciałbym na spotkaniu wypaść jak najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze oferty pracy:

  25.10.2022

  Specjalista ds. BHP

  Firma: Odlewnia Zawiercie S.A.

  Lokalizacja: śląskie / Zawiercie

  Więcej informacji

  25.10.2022

  Specjalista ds. BHP

  Firma: Alpla Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o.

  Lokalizacja: mazowieckie / Ostrów Mazowiecka

  Więcej informacji

  24.10.2022

  Inspektor ds. BHP, PPOŻ I OC / Inspektor ds. BHP i PPOŻ

  Firma: Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego Warszawa-Wawer

  Lokalizacja: mazowieckie / Warszawa, Wawer

  Więcej informacji
Więcej ofert pracy

Oferty